تبلیغات
میقات الرضا

امامزاده سلیمان علی(ع) یكی از زیارتگاه‌های پرطرفدار حومه شهرستان بیرجند است گروهی او را از سادات باقریه و برخی از اولاد موسی‌بن جعفر و از صحابه امامزادگان می‌دانند.
وی افزود: درباره این امامزاده در بهارستان اینگونه آمده است: در یك فرسخی شادان در پای كوه شاه مزاری واقع است كه بعضی از ثقات علمای آن ناحیه كرامتی خود مشاهده كرده از برای من حكایت نموده و در السنه و افواه به مزار شاه اشتهار دارد و گویند نام صاحبش شاه سلیمان علی است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ادامه داد: آستانه مباركه شاه سلیمان علی(ع) در جنوب غربی شهرستان بیرجند در بخش خوسف دهستان ماژان در طول 59 درجه و 5 دقیقه و عرض 32 درجه و 27 دقیقه با ارتفاع 1700 متر از سطح دریا واقع شده و راه ارتباطی آن از طریق جاده آسفالت خوسف –دولت‌آباد گیو و جاده خاكی تا محل زیارتگاه است كه به طول 120 كیلومتر می‌باشد 90 كیلومتر جاده آسفالته و 30 كیلومتر جاده خاكی دارد، زیارتگاه بر دامنه كوه قرار دارد و مزارع و باغات با انواع درخت‌ها درباره آن بر زیور آن افزوده‌اند.
حجت الاسلام گرایلی درباره توصیف بنای زیارتگاه گفت: در آرامگاه شاه سلیمان علی(ع) بقعه‌ایی ساختند كه شامل ایوان و رواقی است كه بر میانه آن بر روی قبر مطهر ضریحی از جنس آلومینیوم به ابعاد 5/1×30/1×50/2 متر قرار داده‌اند به طوری كه در اطراف ضریح فضای كافی برای زیارت نیست این بنا دارای سقف گنبدی كوتاه، شیشه كاری و گچكاری است.
وی ادآورشد: امكانات رفاهی این آستانه مباركه، شامل فروشگاه، نانوائی، حمام، آب، برق و دارای تعداد 42 واحد زائرسرا و سرویس‌های بهداشتی و كشتارگاه است.


برچسب ها:امامزاده سلیمان علی،تاریخ ارسال : شنبه 28 اردیبهشت 1392 طبقه بندی: امام زادگان، نویسنده : رسول گلی زاده نظرات


نویسندگان
دسته بندی مطالب
نظرسنجی
کدام موضوع از موضوعات وبلاگ را می پسندید؟


صفحات جداگانه
درباره سایت

گزارش آماری سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

 

میقات الرضا


پایگاه اطلاع رسانی وب رضوی


razaviweb@yahoo.com