تبلیغات
میقات الرضا

نوروزپور نقش خانواده را مهم‌ترین رکن در نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه دانست و اظهار کرد: خانواده‌ها با بهره‌گیری از مفاهیم دینی و تربیتی، می‌توانند در ترویج این فرهنگ نقش‌آفرین باشند.
وی با بیان این‌که «تبیین و تشریح فلسفه پوشش، حجاب و عفاف و درک آثار و فواید آن از دوران کودکی می‌تواند بسیار موثر باشد» افزود: بدحجابی و ترویج این فرهنگ آسیب‌ها و پیامدهای بسیاری در بخش‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و عقیدتی و روانی برای آدمی و حتی جامعه به همراه دارد.
نوروزپور خاطرنشان کرد: آگاه سازی در مورد اهمیت حجاب به فرزندان از دوران کودکی می‌تواند زمینه بسیاری از این آسیب‌ها را خنثی سازد.
سرپرست اداره اوقاف و امورخیریه غرب تهران با اشاره به نقش حفظ و پوشیده بودن زن در جامعه و تقویت بنیان خانواده افزود: با کمک سخنرانی‌ها، برگزاری کلاس‌های فرهنگی، برپایی نمایشگاه‌های مذهبی، جلسات مشاوره و همچنین استفاده از نظرات کارشناسان در خصوص بدحجابی و انتقال موضوعات به نسل جوان می‌توان فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه را ترویج داد.
وی با اشاره به این‌که «بقاع متبرکه نقش تاثیرگذاری در ترویج و گسترش عفاف و حجاب دارد» خاطرنشان کرد: امامزادگان می‌توانند یک ارتباط فرهنگی با مدارس دخترانه و پسرانه برقرار کنند تا بحث‌هایی در مورد حجاب وعفاف در پوشش آنها داشته باشند.


برچسب ها:عفاف و حجاب، بقاع متبرکه،تاریخ ارسال : چهارشنبه 2 مرداد 1392 نویسنده : رسول گلی زاده نظرات


نویسندگان
دسته بندی مطالب
نظرسنجی
کدام موضوع از موضوعات وبلاگ را می پسندید؟


صفحات جداگانه
درباره سایت

گزارش آماری سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

 

میقات الرضا


پایگاه اطلاع رسانی وب رضوی


razaviweb@yahoo.com