تبلیغات
میقات الرضا

حجت‌الاسلام وحدت مشهوری نظری در حاشیه مراسم تجلیل از واقفان نمونه استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل از حمایت 250 باب مسجد از محل اعتبارات دولتی، حمایت از بقاع متبرکه و امامزاده‌ها با 265 میلیون تومان اعتبار، احداث 17 باب مسجد، تعمیر و مرمت 22 باب مسجد و برگزاری برنامه آموزشی برای 20 هیئت امنا خبر داد.
وی برگزاری 70 محفل انس با قرآن، 120 جلسه تفسیر و رو‌خوانی قرآن در بقاع متبرکه، برگزاری جلسات تفسیر قرآن کریم در پنج بقعه و اعزام 130 مبلغ بومی و غیر‌بومی به مناطق محروم را از دیگر اقدامات انجام یافته در اوقاف استان اردبیل اعلام کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل در ادامه وقف را دارای ارزشی والا و جایگاهی دیرینه در دین اسلام اعلام کرد و افزود: در طول تاریخ اسلام اولین واقف پیامبر اکرم بود که پس از ایشان حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) بزرگ واقفان تاریخ جهان اسلام معرفی شده‌اند.
مشهوری نظری با ابراز تاسف از اینکه در سال‌های اخیر رونق خاصی در رابطه با وقف احساس نمی‌شود، گفت: اردبیل باید به لحاظ انتساب به ولایت و ابا‌عبدالله‌الحسین در وقف‌های جدید پیشگام باشد.
این مسئول خاطرنشان کرد: در سال جاری تنها چهار وقف جدید در استان صورت گرفته که انتظار می‌رود با حمایت نهادها سنت حسنه وقف را بیشتر ترویج داده و مردم را نسبت به این عمل ترغیب نماییم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه هزینه عمرانی موقوفات در استان متجاوز از 500 میلیون تومان است، یادآور شد: این موقوفات بعد از واگذاری در راستای عمل به نیات واقف استفاده می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مشهوری نظری در پایان به فعالیت‌های فرهنگی انجام یافته در اوقاف و امور خیریه استان اردبیل اشاره کرد و اظهار داشت: در 9 ماه اول سال جاری بالغ بر 100 میلیون تومان از محل نیات واقفان در بخش کمک به مساجد هیئت‌های مذهبی، عزاداری امام حسین و ... هزینه شده است.

تاریخ ارسال : چهارشنبه 6 اردیبهشت 1391 طبقه بندی: نقش بقاع در ارتقا شاخص های فرهنگی جامعه، بقاع و ایجاد آمادگی معنوی برای زائرین امام رضا، نویسنده : رسول گلی زاده نظرات


نویسندگان
دسته بندی مطالب
نظرسنجی
کدام موضوع از موضوعات وبلاگ را می پسندید؟


صفحات جداگانه
درباره سایت

گزارش آماری سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

 

میقات الرضا


پایگاه اطلاع رسانی وب رضوی


razaviweb@yahoo.com