تبلیغات
میقات الرضا

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌رضوی، رضا عبدالملکی اظهار داشت: در کارگروه زیارت این نتیجه حاصل شد که بهترین میقات‌الرضا در صورت وجود مکان مناسب در مسیر امام‌زاده‌ها هستند، زیرا اگر امام رضا(ع) به ایران نمی‌آمد، چراغ امام‌زاده‌ها نیز در ایران روشن نمی‌شد.

معاون استاندار خراسان‌رضوی گفت: باید جذابیت‌های لازم در توقفگاه‌های میقات‌الرضا برای زائران ایجاد شود و گرنه رسیدن به مشهد آن قدر جذابیت دارد که زائر در توقفگاه‌ها توقف نکند.

 عبدالملکی ادامه داد: بر این اساس باید فضایی قدسی برای زائر در درون شهر ایجاد شود تا زائر هم جلای جسمی پیدا کند و هم به لحاظ معنوی تغییری در خود احساس کند، همانند کسی که برای زیارت مسجدالنبی یا مکه غسل می‌کند.

وی اظهار داشت: ما در استانداری خراسان‌رضوی به دنبال ایجاد یک حریم امن برای زائران امام رضا(ع) هستیم.

معاون استاندار خراسان‌رضوی ادامه داد: زائر امام رضا کسی است که زیارتش از حج ارزشمندتر است و در حالی که ما برنامه‌های زیادی برای زائر حج داریم اما برای زائر امام رضا(ع) برنامه فرهنگی جدی صورت نگرفته است.

وی با اشاره به کنگره میقات‌الرضا گفت: به اعتقاد من باید تمام نمایندگان مجلس و مسئولان کشور در همایش میقات الرضا حضور داشته باشند و در اجرای آن هم تمامی دستگاه‌های اجرایی به ویژه در برنامه‌های فرهنگی دخیل باشند.

عبدالملکی افزود: بنابراین از همه دستگاه‌ها درخواست داریم از تمام توان خود برای کنگره میقات‌الرضا استفاده کنند و به طور حتم امام رضا(ع) نیز دست ایشان را در مشکلات خواهد گرفت.

تاریخ ارسال : جمعه 22 اردیبهشت 1391 طبقه بندی: میقات الرضا، توسعه منطقه ای و مسائل اجتماعی، نویسنده : رسول گلی زاده نظرات


نویسندگان
دسته بندی مطالب
نظرسنجی
کدام موضوع از موضوعات وبلاگ را می پسندید؟


صفحات جداگانه
درباره سایت

گزارش آماری سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

 

میقات الرضا


پایگاه اطلاع رسانی وب رضوی


razaviweb@yahoo.com