تبلیغات
میقات الرضا
تاریخ، چشم به راه فاطمه ای دیگر است. انتظار به سر می آید و شمیم دلنوازی، خانه خورشید را فرا می گیرد. خنكایِ حضورِ دوباره فاطمه علیهاالسلام در فضای مدینه جاری می شود و كوثر فاطمی، جوشیدن می گیرد. عصمت و عفت زهرا علیهاالسلام متجلی می شود و معصومه علیهاالسلام به دنیا می آید. فرخنده زاد روز كریمه آل بیت علیه السلام، حضرت فاطمه معصومه را تبریك عرض می نماییم.
ای مریم آل رسول صلی الله علیه و آله وسلم! ای سنگ صبور مدینه! ای یاور پدر و شریك غم های برادر! ای فاطمه دوم! میلاد پر بركت و نورانی ات، دوباره حیات را در رگ های گیاه، به گردش در آورد و بر نغمه عندلیبان چمن، چكامه بخشید. میلاد تو بر بساط تاریك زندگی، نور پاشید و باغ رسول صلی الله علیه و آله وسلم دوباره رونق گرفت.
به یمن قدوم تو، آسمان با زمین مهربان تر شد و ابرهای عاطفه دوباره، طراوت گرفتند. میلاد مسعود تو را كه طپش روح آب و آیینه است تبریك می گوییم.
ای بانوی ابرهای پر باران! ای ملكه آب و آیینه! آن گاه كه از خیابان های شلوغ شهر خسته می شوم، به كوچه باغ های حرم تو كه شاخه درختانش، سنگین و پربار، بر شانه هم افتاده اند، پناه می آورم و در سایه سار ملكوتی آن، نفسی تازه می نمایم. كنارِ نهر استجابت، می نشینم و قطره ای می شوم در آبی زلال اشك های زائرانت. ضریح نورانی ات را در آغوش می گیرم و از بین شبكه های آن، مزار مطهر تو را تماشا می كنم. باورم نمی شود! آیا واقعاً تو این جا آرمیده ای؟ آیا به این سادگی به زیارت تو آمده ام؟ تو كه زیارتت، همسان زیارت یاس گمشده مدینه است!
حرم تو غریبه نوازترین آشیانه شهر است كه همه كبوتران خسته و سر زیر پَر برده را، به سوی خود می كشد و اینك، در روز میلاد تو، دوباره به آشیانه ات پناه آورده ام و ولادتت را تبریك می گویم.
سلام بر تو ای یادواره عصمت زهرا علیهاالسلام! سلام بر تو ای چشمه مهتاب، در كویر قم! سلام بر تو ای فرشته باران! با دستانی خالی از احساس و لبریز از نیاز، چشم بر ابرهای مهربان تو دوخته ایم و نیازمند، بر خاكِ خشكیده حاجت هامان نشسته ایم تا بر آن ها ببارانی و آرزوهامان را برویانی. در این روز فرخنده، به ضریح مشكل گشایت پناه می آوریم، دخیل امید بر آن می بندیم و خدا را زمزمه می كنیم و میلاد سعیدت را بر همه عاشقان و زائرانت تبریك می گوییم.
تاریخ ارسال : پنجشنبه 14 شهریور 1392 نویسنده : رسول گلی زاده نظرات


نویسندگان
دسته بندی مطالب
نظرسنجی
کدام موضوع از موضوعات وبلاگ را می پسندید؟


صفحات جداگانه
درباره سایت

گزارش آماری سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

 

میقات الرضا


پایگاه اطلاع رسانی وب رضوی


razaviweb@yahoo.com